Reklama
 • Piątek, 21 listopada 2014 (12:05)

  Dolegliwości nie muszą sygnalizować groźnej choroby. Przeciwnie – rak może długo nie powodować objawów. Kontrola prostaty jest więc konieczna.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 28 października 2014 (08:00)

  Jak samodzielnie sprawdzić stan jąder? Stań przed lustrem i upewnij się, że na powierzchni jąder nie ma odkształceń, nierówności ani opuchlizny. Następnie oba jądra, po kolei, weź delikatnie pomiędzy palec wskazujący i kciuk i starannie obmacaj (zdrowe jądro jest gładkie, dość twarde, ale elastyczne). Badanie najlepiej przeprowadzić zaraz po kąpieli, bo wtedy moszna jest rozluźniona, a jądra zwisają swobodnie. Kto powinien się w ten sposób badać?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 14 sierpnia 2014 (14:00)

  Od 4 lat choruję na łagodny przerost prostaty. Często robię badanie krwi i moczu. Od jakiegoś czasu mam problemy ze stanami zapalnymi dróg moczowych. W czasie stanu chorobowego na prąciu pojawiła się czerwona plamka (raz mniejsza, raz większa), zawsze w tym samym miejscu. Badany mocz wykazywał wówczas leukocyty. Teraz leukocytów nie ma, a pla mka jest. Wg ostatniego USG gruczoł krokowy jest powiększony. Czy powinienem się martwić? - pyta Zenobiusz z Wło

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 1 sierpnia 2014 (15:00)

  Mąż ma przerost prostaty i stosuje leki na receptę. Czy są też naturalne metody?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 29 lipca 2014 (11:40)

  Prostata to gruczoł wielkości orzecha włoskiego, umieszczony u mężczyzn poniżej pęcherza moczowego. Rak prostaty jest jednym z  najczęściej występujących nowotworów. Gdy jest zaawansowany i dojdzie do przerzutów, nie da się go całkowicie wyleczyć, ale od niedawna, dzięki nowoczesnym terapiom, pacjentom w tym stadium choroby można przedłużać życie i poprawiać jego jakość. Rak prostaty z reguły rozwija się powoli. We wczesnym stadium nie daje objawów. Warto więc wiedzieć, że w wykryciu tej chorob

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 28 lipca 2014 (13:05)

  Zażywaj po 1 łyżce łuskanych pestek dyni 1-3 razy dziennie przez 14 dni. Następnie zrób kil kudniową przerwę. Kuracja mo że być stosowana dłużej. Jest skuteczna w niedomogach gruczołu krokowego oraz problemach ze zmniejszonym wyda laniem moczu. Pestki dyni można też miksować i podawać w mleku lub w innych napojach - radzi Marek Bardadyn, homeopata.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 14 lipca 2014 (12:05)

  Silne właściwości lecznicze ma zwłaszcza wierzbownica drobnolistna o różowo-fioletowych kwiatach. Stosowano ją od wieków na męskie problemy, a obecnie ten skuteczny lek roślinny przeżywa renesans, wchodząc w skład naturalnych preparatów na choroby prostaty (wraz z wyciągiem z pestek dyni i witaminą B6). Możesz też parzyć swojemu mężczyźnie suszoną wierzbownicę (łyżeczka na szklankę wody).

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 14 lipca 2014 (09:05)

  Schorzenie to początkowo nie daje żadnych objawów, ale w miarę rozrastania się gruczołu coraz silniej zaciska się on wokół cewki moczowej, powodując problemy z oddawaniem moczu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 16 czerwca 2014 (15:05)

  Mam przerost prostaty. Lekarz zdiagnozował również przepuklinę mosznową. Jak do niej dochodzi i czy to dla mnie równoznaczne z poddaniem się operacji? Kazimierz z Płocka

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 14 maja 2014 (11:00)

  Połącz ze sobą po 100 g ziela rdestu ptasiego i koszyczków rumianku.

  Czytaj więcej Komentarzy:0